Medya GaleriHaberlerDuyurularFoto GaleriAnketler

İzmir Kuş Cenneti Ziyaretçi Merkezi

< GERİ

Gediz Deltası’nın önemli bir kısmını oluşturun İzmir Kuş Cenneti’nin kalbinde yer alan ziyaretçi merkezi, haftanın her günü sabah saat 09.00 ile gün batımı arasında hizmet vermektedir. Bu saatler arasında buraya gelerek alan ve alanda neler yapabileceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziyaretçi merkezindeki kafeteryadan içecek hizmeti alabilir, yanınızda getirdiğiniz yiyecekleri burada yiyebilirsiniz.

Ziyaretçi merkezine kadar toplu taşıma araçları ulaşmamaktadır. Bu nedenle geliş için özel araçlarınızı kullanmanız gerekiyor. Ancak ziyaretçi merkezine 6,5 km uzaklıktaki İzmir Kuş Cenneti girişine kadar Çiğli Aktarma Merkezi’nden kalkan Sasalı otobüsleriyle gelebilirsiniz.

Ziyaretçi merkezinden sonra alanın iç kısımlarına motorlu araç girişi yasaktır. Bu nedenle İzmir Kuş Cenneti’nin en etkileyici kısımlarını görmek iç yürüyüş yapmanız gerekiyor. İç kısımlarda yapacağınız tam bir tur yaklaşık 20 km yapıyor. Ancak daha küçük turlar da yapabilirsiniz.

Ziyaretçi merkezine 3 km uzaklıktaki  Homa Dalyanı’na aracınızı belli bir noktada bırakarak yürüyüş ve kuş gözlemi yapabilirsiniz.

Mavişehir’den itibaren İzmir Kuş Cenneti girişine kadar yaklaşık 17 km lik bisiklet yolu bulunmaktadır. Bu yoldan bisikletinizle hiç trafiğe girmeden alana ulaşabilirsiniz.  Motorlu araç girişinin yasak olduğu bölgelerde bisikletinizle dolaşabilirsiniz.

Merkez

Akdeniz Mah. Halit Ziya Bulvarı 1353 Sok. No:1 Kat:6 D:603 Konak/İZMİR

İzmir Kuş Cenneti

Süzbeyli Mah. İzmir Kuş Cenneti Ziyaretçi Merkezi Menemen/İZMİR

gonetinteractive